12 Eylül 2012

Simin'in Pastası- Monster Petshop


En zoru bu pastaydı elbette:)
Diğerlerinde pastanın teması belli olduğu için işler daha kolay oluyor tabii. Oysa kendi çocuğunuza pasta yapıyorsanız, üstelik bir de sürpriz bir doğum günü partisi hazırlamaya çalışıyorsanız işler o kadar da kolay değilmiş...En çok neye şaşırır ve sevinir diye düşünürken fark ettim ki, onun için yapacağım bütün temaları aslında o çoktan tahmin etmiştir. ( Bu durum hediye seçiminde de söz konusuydu:)
Pastanın yetişmesini tehlikeye sokacak kadar uzun bir düşünme süresinin sonunda, hem hediyeye hem de pastaya karar verebilmiştim, ve ne güzel ki; hediye pastanın da temasını oluşturuyordu...

Uzun zamandır sahip olmayı istediği  kulaklıklar, ipod'uyla birlikte temayı oluşturdu. Çok sevdiği ipod oyunu Monster Petshop karakterleri te ipod'dan çıkarak pastadaki yerlerini aldılar.
Son anda biten pasta ve diğer ürünler, aksiyon filmlerini aratmayacak plan ve oyunlarla simin'e fark ettirilmeden, gizlilik içerisinde parti yerine ulaştırıldı:)Parti organizasyonunun gizliliğini baştan sona korumayı başaran arkadaşlar için "Neşeli Kızlar" kurabiyelerinden hazırlandı. Her bir kurabiye sahibine benzetilerek, parti sonunda "ben hangisiyim?" oyunuyla sahiplerini buldu:)
Korkularımın aksine, son ana kadar Simin partinin farkına varmadı ve sürprizi tüm keyfiyle yaşayabildi.

 


Bütün bunların sonunda, pastacılığın en sevdiğim yanı olan "sahibinin pastayı gördüğü andaki yüz ifadesini bu sefer ve en içime işleyen şekliyle ve doya doya yaşadım...

Bu günden geriye fotoğraflar ve güzel anılar kaldı.
(pastayı düz fon üzerinde evde fotoğraflamayı unuttuğumu fark etimişsinizdir :)
Yorum Gönder